Spor ve Sosyal Yaşam
İçinde Merkez Kütüphanesi, öğrenci toplulukları odaları öğrenci ve personel yemekhanesinin olduğu, Üniversitemiz konuklarının ağırlanacağı 31 kişi kapasiteli misafirhanenin bulunduğu sosyal tesis binası ve yine 1000 kişi kapasiteli mezuniyet töreninin, bahar şenliğinin, gece konserlerinin yapıldığı, Açık Hava Tiyatrosu, Düzce’yi tepeden gören yemyeşil manzarasıyla dinlendiren bir yapıya sahiptir.

Düzce Üniversitesi, 500 kişi oturma kapasiteli, konferans, seminer, panel, konser ve çeşitli toplantılar yapmaya uygun ses düzeni ve projeksiyon cihazı bulunan yaklaşık 500 m2 kullanım alanı olan Sakarya Bolu arasında akustiği en iyi olan tek konser salonuna sahiptir. Konferans Salonun diğer bölümü öğrencilerin ders göreceği merkezi derslik olarak planlanmıştır.

Konuralp ve Düzce Yerleşkesi’nde BankAsya, Ziraat Bankası ve İş Bankası’nın ATM’si bulunmaktadır. Postane hizmetleri Düzce il merkezinden karşılanmaktadır.2009 yılında tamamlanan 100 kişi kapasiteli anaokulumuz, idari ve akademik personelin çocuklarına hizmet vermektedir.

Üniversitemiz öğrenci ve personelinin çeşitli dallarda spor yapabilmelerine olanak sağlayan tesisler mevcuttur. Üniversitemiz bünyesinde basketbol, voleybol, futbol takım olarak yıl içerisinde üniversiteler arası turnuvalara katılmaktadır.750 seyirci kapasiteli, üst katında kondisyon salonu bulunan, basketbol, futbol, voleybol ve hentbol sahası olarak kullanılabilen kapalı spor salonu mevcuttur. Üniversite içi ve Üniversite dışı voleybol, basketbol turnuvaları burada yapılmaktadır. Öğrenci ve personelimizin yararlanabileceği 2 adet tenis kortu, 1 adet basketbol sahası bulunmaktadır.

Yarı Olimpik Yüzme Havuzumuz 1900 m2lik alan üzerine kurulmuştur. Her seansta 30 kişi havuzu kullanabilmektedir. 270 seyirci kapasiteli yarı olimpik yüzme havuzu bulunmaktadır. Ayrıca kapalı yüzme havuzumuzun içerisinde 2 adet sauna bulunmaktadır. Saunalarımız 4-6 kişi kapasitelidir. Konuralp yerleşkesinde bulunan spor kompleksi içinde 6 kulvarlı atletizm pisti. B liginde karşılaşmalar yapılabilecek gibi ayarlanan bir futbol sahası ve 2000 kişilik tribün öğrenci ve personel için hizmet vermektedir.