Engelli Öğrenci Hizmetleri
Engelli bireylerin, yaşamın tüm kesitlerine dahil edilmesi en önemli amacımızdır. Engelleri bulunan Düzce Üniversitesi öğrencilerine yerleşke ve eğitim hayatlarında destek vermek, diğer öğrencilerle benzer koşullarda akademik çalışmalarını sürdürebilmelerini sağlamak amacıyla yeni faaliyete geçmiş olan “Engelli Öğrenci Birimi” kurulmuştur. Birimin hizmetlerinden bedensel engelli olan öğrenciler ve işitme, görme ve konuşma engelleri bulunan öğrenciler faydalanabilir.

Düzce Üniversitesinde, akademik ya da sosyal hayatını olumsuz etkileyebilecek herhangi bir engele sahip öğrenciler “Engelli Öğrenci Birimi”ne bizzat başvuruda bulunabilir. Her eğitim-öğretim yılı başında tüm okullardan engelli öğrencileri olup olmadığıyla ilgili bilgi alınacaktır. Birim faaliyetlerinin planlanması ve koordinasyonunda danışmanlık hizmetleri vermek üzere akademik ve idari personellerden oluşan bir Engelli Öğrenciler Komisyonu kurulmuştur. Engelli öğrencilerimize daha iyi hizmet sunabilmek için, merkezimiz her ayrıntıyı dikkate almaktadır.

Gereksinimleri belirlenen engelli öğrencilerin akademik danışmanları bilgilendirilmekte ve ilgili ders öğretim elemanları ile görüşülerek öğrencilerin gereksinimlerine uygun koşulların sağlanmasına özen gösterilmektedir.

Üniversitemiz yerleşke ve binaları, engelli öğrencilerin bir başkasının yardımına ihtiyaç duymadan zorluk çekmeden hareket edebilmeleri için tasarlanmıştır.

  İletişim Bilgileri:
Adres: Düzce Üniversitesi Rektörlüğü
Sağlık Kültür ve Spor Daire Başkanlığı
Engelli Öğrenci Birimi
Konuralp Yerleşkesi 81620 Konuralp/DÜZCE
Tel: 0380 5421116
 
Prof.Dr. Nigar DEMİRCAN ÇAKAR
(Rektör Yardımcısı)
Telefon: +90 380 5421137
E-posta: nigarcakar@duzce.edu.tr
Doç.Dr. Adnan ÖZÇETİN
(Tıp Fakültesi Öğretim Üyesi)
Telefon: +90 380 5421416
E-posta: adnanozcetin@duzce.edu.tr
Reşat EKİNCİ
(Sağlık Kültür ve Spor Daire Başkanı)
Telefon: +90 380 5421116-1360
E-posta: resatekinci@duzce.edu.tr
Pınar KUMRAL
(Kütüphane Dökümantasyon Daire Başkanı)
Telefon: +90 380 5421126-1450
E-posta: pınarkumral@duzce.edu.tr